תפריט

טיפים לתכנון מטבח בית וחוץ בצורה חכמה

04 מאי'

כשמתכננים את הבית שלנו חשוב לעשות זאת בצורה חכמה ולעיתים להיעזר באנשי המקצוע הנכונים שיסייעו לנו. גם בתכנון מטבח התהליך דומה ואפילו מורכב יותר. תכנון מטבח הוא חשוב וקריטי, שם מתבצעות אין ספור פעולות שהן לעיתים מסוכנות ודורשות תנאים מיוחדים וכללי זהירות ברורים.


כמו כן התקנת כל האינסטלציה דורשת עבודה רבה, במידה והתכנון לוקה בחסר זה יכול לגרום להרבה תסכול ובזבוז רב של עלויות. אם כן, להלן כמה טיפים לתכנון מטבח נכון וחכם של מטבח גם בפנים הבית וגם בחצר או בגינה שלכם. 


הטיפים שלנו לתכנון המטבח

ברז- בחירה של ברז בשלב תכנון מטבח חשוב לבחור ברז שהוא גבוה, כדי שהסירים הגדולים יכנסו תחתיו ויהיה נוח לנקות אותם. חשוב למדוד את הברז שהוא בגובה השיש, לא כל ברז גבוה יכול להתאים למטבח שלכם.

שקע בארון כיור- במידה ויש לכם טוחן אשפה חייב להיות לכם שקע בארון כיור, אם לא, חשוב לעשות. זה יכול להיות לשימוש פונקציות אחרות בעתיד כמו מטהר מים ועוד.

רוחב מגירות- מגירות צריכות להיות מספיק רחבות ועמוקות, במידה ולא כל התכולה עשויה להתערבב יחד, מה שגורם לבלגן מיותר. לפעמים רצוי לחלק את המגרות בעזרת חלוקה פנימית ולקבוע בכל חלק קבוצה של פריטים תואמים. ההמלצה הגורפת היא רוחב של -90 ס"מ עבור סכו"ם, סירים, מחבתות וכו'. ועבור אביזרים קטנים יותר מומלץ  מגירות ברוחב 40-60 ס"מ.

גובה מגירות- יחידת מגרות לרוב נעה בגובה 15 ס"מ ותחתיה יש מגרות בגובה 30 ס"מ זה מה שמקובל היום. חשוב לתכנן את התכולה של כל מגירה שכן במגירה גדולה ועמוקה לא כדאי להגיע למצב של חפירה בתוכה על מנת למצוא משהו קטן, ורצוי שתכיל דברים מסיבים וגדולים שניתן להוציא בשליפה ולהיפך.  

מזווה- כל אחד היה רוצה מזווה. שם מכילים את כל מה שהסופר הציע בזול ולא ממש נזקקתם להם בזה הרגע או מה שאתם שומרים לסופ"ש לפיקניק שלכם וכו'. המזווה מטרתו להכיל את הדברים שאינם בשימוש אבל כן בהישג יד. שאם חסר משהו במלאי ניתן למצוא אותו בקלות.  

מרחקים אידיאלים במטבח- מרחקים במטבח חוץ ופנים הם עניין חשוב מפאת הנוחיות וגם מסייע לשמירה על זהירות, מומלץ שבין הכיור לכיריים יהיה מרחק ממוצע של 100 ס"מ. תדאגו למשטח ליד התנור מקום שבו תוכלו להניח סיר או מחבת לוהטת. פנו משטח לבלנדר או לקוצץ הסלט שבהם תעשו שימוש מדי פעם וכדאי שיהיו בהישג יד אף הם, לרוב מדובר באביזרים כבדים. גם ליד המקרר חשוב שיהיה משטח פנוי כדי להניח בקלות תבניות אוכל וממרחים. ודאו שקיים משטח ראוי לקומקום החשמלי שהוא אביזר פעיל ומבוקש מאוד במטבח ושלא יהיה בהישג ידם של ילדים ורחוק מארונות שכן האדים יכולים לגרום להם נזק.  

אהבתם? תנו לייק!

חיפוש בבלוג

תגיות

מתוך הבלוג

בלוג מטבחי גינה

שילוב מטבחי חוץ בתהליך עיצוב גינות

את מטבחי החוץ תוכלו למצוא במגוון רב של עיצובים מרשימים המתא..ם, ולכן להם יתאים מטבח מאובזר בכל טוב המכיל מגוון אפשרויות המשך לקרוא

מטבח חוץ בהתאמה אישית

בעידן המודרני שלנו עולה הדרישה לרכישת מטבח חוץ או מטבח גינה..ג זה מותאם לאירועים גדולים בגינה וכולל מגוון רחב של יתרונות המשך לקרוא